Dlaczego nie możesz pozbyć się cellulitu?

dlaczego nie możesz pozbyć się cellulitu

Utrapienie cellulitu dotyka prawie 90% kobiet. Mało z nich, nawet tych chudych, wygrywa tę nierówną walkę. Co jest tego powodem i co robią źle?

Czym jest i skąd się bierze?

Cellulit to niełatwy przeciwnik. Jeśli chcesz z nim wygrać, po pierwsze powinnaś wnikliwie poznać swojego wroga – bez takiej informacji nie pokonasz go. Rozpocznijmy od tego, że cellulit tworzy się wtedy, gdy zostaje zakłócony metabolizm energetyczny, co może być następstwem, ale nie musi, nadwagi. Z nią właśnie wielokrotnie utożsamiany jest nasz „bohater”.

Możemy wyróżnić dwa rodzaje cellulitu:

– cellulit wodny – powstaje na skutek gromadzenia się wody i tłuszczu w tkankach. Wywołują go zwykle zmiany hormonalne, dlatego jest bardziej zauważalny przed miesiączką, w czasie i po ciąży. Ten cellulit może też być wynikiem siedzącego trybu życia, brania tabletek antykoncepcyjnych oraz problemów z krążeniem.
– cellulit tłuszczowy (lipidowy) – te nieestetycznie wyglądające grudki to nic innego jak nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa, występująca w nadmiarze. Zwykle wytwarza się na udach, biodrach, pośladkach oraz brzuchu. Pojawia się na skutek niezrównoważonej diety i zbyt małej aktywności fizycznej.

Dlaczego tak ciężko się go pozbyć?

Największą pomyłką, jaki popełnia większa część kobiet w walce z pomarańczową skórką jest nieprawidłowy dobór środków. Koncentrują się one głównie na pielęgnacji skóry od zewnątrz – wydają setki pieniędzy na kremy, balsamy i zabiegi pielęgnacyjne. Niestety wiele z nich szybko przekonuje się, że stan ich skóry w ogóle nie poprawia się. Co więc robią źle?

Po pierwsze, cellulit można zwalczyć tylko działając od środka, czyli tam, gdzie tkwi jego podłoże. Przecież powstaje on na skutek procesów występujących w organizmie, a nie pod działaniem czynników zewnętrznych. Dlatego właśnie żadna kuracja robiona na powierzchni skóry nie przyniesie pożądanych efektów. Tylko odpowiednia dieta wraz z odpowiednio wybraną suplementacją jest w stanie usunąć nierówności.

Jak usunąć cellulit?

na cellulitJednym z najczęściej doradzanych przez ekspertów, a także same użytkowniczki, produktów pomagających uporać się z cellulitem jest Get Slim Cellulite. Suplement ten rzeczywiście zawiera wszystko, co potrzebne, aby polepszyć wygląd skóry. Odnajdziemy tam naturalne ekstrakty i witaminy wspierające spalanie tkanki tłuszczowej i usprawniające metabolizm energetyczny, m.in. kapsaicynę, wyciąg z morszczynu, morwę białą, polifenole z pestek winogron, ekstrakt z kory sosny śródziemnomorskiej i witaminę C. Naturalnie aktywność fizyczna i zbilansowana dieta są zalecane, aby usprawnić proces eliminacji skórki pomarańczowej, ale musisz pamiętać, że bez zaatakowania cellulitu od środka, skazujesz się na porażkę w tej walce.

0Shares

Dodaj komentarz