Jaki kolagen wybrać?

Jaki kolagen wybrać

Już od kilu lat ogromnym zainteresowaniem w branży kosmetycznej cieszy się kolagen, który jak potwierdzają badania ma dobry wpływ na stan skóry. Zmniejsza zarówno pojawiające się z upływem czasu zmarszczki jak i tak zwane zmarszczki mimiczne , które są skutkiem częstego grymasu twarzy.

Jednak zanim sięgniemy po preparat z kolagenem należy dowiedzieć się czym jest oraz poznać jego działanie.

Kolagen zgodnie z naukową nazwą to białko wchodzące w skład tkanek organizmu. Charakteryzuje się pierwszej kolejności zwiększoną rozciągliwością i stanowi przede wszystkim główny budulec ścięgien. To właśnie kolagen zawarty także w skórze jest odpowiedzialny za jej elastyczność więc jego ubytki są przyczyną pojawiania się zmarszczek. Ze względu na swoje właściwości ma bardzo duże zastosowanie w kosmetologii. Stanowi nie tylko ważny składnik kremów czy balsamów ale również w czystej postaci wykorzystywany jest w chirurgii kosmetycznej miedzy innymi do powiększania objętości ust.

Jaki kolagen wybraćNa rynku kosmetycznym największe efekty w postaci poprawy kondycji skóry zapewnia kolagen aktywny.

Jego wyjątkowo skuteczne właściwości potwierdziły przeprowadzone badania kliniczne. Zdaniem specjalistów w branży jest jednym z najlepszych na dzień dzisiejszy wśród dostępnych w sprzedaży preparatów. Pozyskiwany z rybiego białka aktywny kolagen w odróżnieniu od innych preparatów posiada niezwykle zbliżoną do kolagenu ludzkiego budowę dlatego właśnie doskonale absorbowany jest przez organizm gwarantując natychmiastowe efekty podczas kuracji.

Aktywny kolagen oferowany jest w różnych postaciach. Olbrzymim zainteresowaniem w ostatnim cieszy się kolagen do picia.

Płynna forma preparatu wchłaniana bezpośrednio przez organizm już w przewodzie pokarmowym natychmiast zostaje przyswojona i w niespełna dwanaście godzin od zażycia uzupełnia ubytki w tkance skórnej. Płyn kolagenowy nie ma smaku i można go dodawać zarówno do wody czy soków jak również koktajli na bazie owoców. Dla zwiększenia skuteczności kolagenu można go zażywać łącznie z innymi preparatami w postaci płynnej o wysokiej zawartości witaminy C.

Alternatywę dla płynnego kolagenu stanowi kolagen w kapsułkach.

Tak samo jak w poprzednim przypadku w składzie pastylek znajduje się aktywne białko rybie o bardzo podobnej budowie do kolagenu ludzkiego. Preparat w postaci kapsułek prawie w stu procentach podlega procesowi anabolizmowi co oznacza, że nie przechodzi procesów metabolicznych ani nie jest wydalany przez organizm. Dostarczony w kapsułce kolagen w całości wykorzystywany jest przez organizm do budowy nowych komórek. Preparat wchłania się w jelicie i szybko przyswojony zostaje przez organizm.

Aktywne białko rybie dostępne jest również na rynku w postaci lekkiej konsystencji balsamów i kremów.

Kolagen do ciała poprawia stan całej skóry i zalecany jest do jej codziennej pielęgnacji. W trakcie kuracji z zastosowaniem preparatu w postaci balsamu bądź kremu wchłaniany przez tkankę skórną kolagen uzupełnia ubytki co w rezultacie sprawia, że staje się bardziej gładka i bardziej sprężysta. Bez wglądu na konsystencję preparatu zawierającego aktywny kolagen w postaci białka pozyskiwanego z ryb jego skuteczność jest taka sama dlatego formę kuracji można dopasować tylko do indywidualnych potrzeb i oczekiwań każdego.

4.86

0Shares