Jaki kwas hialuronowy jest najlepszy?

kwas hialuronowy

Naturalny element tkanek naszego organizmu jakim jest kwas hialuronowy dzięki swoim nieocenionym możliwościom pełni rolę strażnika odpowiedzialnego za prawidłowe nawodnienie naszych komórek.

Jednak pomimo tak ogromnego znaczenia każdego dnia rozkładowi ulega około trzydzieści procent jego cząsteczek. W wieku około czterdziestu lat w naszym ciele pozostaje tylko pięćdziesiąt procent rezerw kwasu hialuronowego. To wszystko ze względu na to, że wraz z upływem czasu tracimy zdolność jego samodzielnej produkcji.

Przez wzgląd na to, że to właśnie kwas hialuronowy jest odpowiedzialny za utrzymanie prawidłowego poziomu wody w naszym ciele w dużej mierze od jego ilości zależy kondycja skóry. By móc utrzymać jego prawidłowy poziom obecnie w branży kosmetycznej firmy sprzedają wiele produktów. W których składzie znalazł się głównie kwas hialuronowy.

Stosowany w kosmetologii kwas hialuronowy pozyskiwany jest z tkanek zwierzęcych.

Mimo to przez wzgląd na to, że zanim trafi do kosmetyków musi przejść skomplikowane procesy chemiczne, zdarzają się przypadki, że może powodować problematyczne stany alergiczne na skórze. Aby uniknąć tego rodzaju problemów firmy mają w ofercie również preparaty z kwasem hialuronowym pozyskiwanym bezpośrednio ze szczepu bakterii Sterotoccous EQui. Szczep bakterii Sterotoccous EQui jest bezpieczny i należy do bardzo skutecznych składników preparatów stosowanych w kuracji anty zmarszczkowej.

Preparaty z tą utrzymującą prawidłowy poziom wody w skórze substancją mogą występować pod wieloma postaciami.

Bardzo dużą popularnością na współczesnym rynku cieszy się krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Oprócz tej formy bardzo duża grupa osób które szukają dobrych produktów sięga także po kapsułki z kwasem hialuronowym. Trudno jednoznacznie stwierdzić, która forma preparatu jest najlepsza. Wybór produktu głównie musi być uzależniony od osobistych potrzeb a także rezultatów jakie ma dać kuracja z jego zastosowaniem.

Dobry jakościowo krem zawierający kwas hialuronowy polecany jest do cery dojrzałej a jego regularne stosowanie oprócz tego, że nawilża tkankę skórną to również poprawia jej kondycję. W tego rodzaju produktach obok samego kwasu hialuronowego w większości przypadków miejsce mają także dodatkowe składniki. Które w właściwym wymieszaniu będą gwarantować naprawdę bardzo dobre rezultaty. Taka kuracja sprawia, że skóra jest bardziej napięta, jędrna i wygładzona a zmarszczki w szybki sposób się zmniejszają.

kwas hialuronowyKwas hialuronowy w kapsułkach zdecydowanie szybciej w porównaniu pozostałych preparatów jest przyswajany do organizmu. Od wewnątrz tkanki skórnej wyrównuje widoczne ubytki. Ogromną zaletą preparatu w formie tabletek jest oddziaływanie na niemalże wszystkie tkanki naszego ciała gdy w przypadku kremów otrzymana dawka kwasu hialuronowego trafia wyłącznie do warstwy wierzchniej naskórka. Jak dowodzą zarówno badania naukowe jak i opinie osób, które poddały się kuracji z zastosowaniem tabletek, to naprawdę dobry sposób na zatrzymanie wody w tkance skórnej a co się z tym wiąże zatrzymanie młodości i piękna.

0Shares