Kolagen rybi – dlaczego warto stosować?

kolagen rybi

Właściwa struktura włókien kolagenowych w skórze pozwala na zachowanie gładkiej cery.

Niestety, po dwudziestym piątym roku życia rozpoczyna się proces degradacji włókien, co prowadzi do powstawania trwałych zmarszczek. Obecnie środkiem, który ma opóźniać ten proces, jest naturalny rybi kolagen. Czy rzeczywiście ten składnik może to zrobić?

Kolagen to bardzo istotne białko w organizmie człowieka. Znajduje się on nie tylko w skórze, ale również w innych częściach ciała – jest bardzo ważny wszędzie tam, gdzie znajduje się tkanka łączna. Czy możliwe jest uzupełnienie ubytków kolagenu?

kolagen rybiKolagen rybi jest uważany za najbardziej skuteczny.

Ten składnik można stosować zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Kolagen w formie kremu regeneruje skórę i może znacznie opóźnić wystąpienie zmarszczek. Również w przypadku zmęczonej cery, która wydaje się mało jędrna, stosowanie kolagenu może przynieść istotne korzyści. Według badań kolagen morski, pozyskiwany ze skóry ryb, jest substancją bardzo podobną do kolagenu występującego w ludzkim organizmie. Dlatego też łatwiej przenika do komórek ludzkiego organizmu niż standardowy kolagen, pozyskiwany od innych zwierząt. Oprócz poprawy stanu włókien kolagenowych skóry, kolagen może poprawić kondycję cery z popękanymi lub widocznymi „pajączkami”. Warto bowiem pamiętać, że również naczynia krwionośne zbudowane są w dużej części z kolagenu i niedobór tej substancji może wpływać na ich elastyczność.

Każda kobieta, która miała kiedykolwiek problemy z bliznami, czy to wynikającymi z urazów, czy też ze schorzeń typu trądzik, wie, co to znaczy walka z bliznami.

Kolagen stosowany zewnętrznie w formie kremu jest polecaną metodą w przypadku zapobiegania blizn. Krem z kolagenem należy stosować w okresie, gdy rana po urazie zagoi się. Wzmacniać w ten sposób można nie tylko skórę. Również paznokcie wymagające wzmocnienia powinny pozytywnie zareagować na odżywcze działanie kolagenu – wystarczy zastosować żel z kolagenem w takim sam sposób, jak odżywkę do paznokci w kremie.

kolagen morski

By wzmocnić właściwości kolagenu stosowanego w formie kremu lub balsamu można stosować również kolagen w kapsułkach.

Warto jednak pamiętać, że uzupełnienie niedoborów tego składnika nie jest proste, dlatego zdecydowanie lepiej jest zacząć suplementację jeszcze przed pojawieniem się niedoboru. Kolagen stosowany wewnętrznie może wspomóc regenerację stawów oraz zapobiec degradacji tkanki chrzęstnej. To właśnie niedobór kolagenu jest zwykle przyczyną bólu stawów. By uzupełnić niedobór konieczne jest zwykle stosowanie nie tylko samego kolagenu, ale również innych niezbędnych składników. Kolagen stosowany profilaktycznie może być zażywany samodzielnie. Kolagen używany wewnętrznie może wspomagać również regenerację skóry w przypadku uszkodzeń takich jak poparzenia. Radzi się również, by zażywać go w zastępstwie żelatyny, jeśli ktoś stosuje kurację na bazie tego składnika, ponieważ kolagen rybi okazuje się zazwyczaj skuteczniejszy w zakresie poprawy stanu włosów i paznokci.

0Shares

Dodaj komentarz