Kolagen na stawy – opinie

Kolagen i jego wpływ na stawy

Stawy to najważniejszy element układu ruchu człowieka. Łączą się w nich ruchome kości. Od środka są wyściełane chrząstką a od zewnątrz torebką stawową. Ze względu na swoją zawiłą budowę, są one narażone na częste kontuzje, które mogą być przyczyną zwyrodnień stawowych.

Oznaki zwyrodnienia stawów są następujące:

⦁ ból-jest on odczuwany zwykle w kontuzjowanym stawie lub w stawie znajdującym się najbliżej tego niesprawnego. Najbardziej odczuwalny jest w trakcie ruchu, ustępuje dopiero w stanie spoczynku.
⦁ sztywność stawów-występuje zaraz po przebudzeniu lub po dłuższej bezczynności ruchowej
⦁ ograniczenie ruchomości-pojawiają się problemy ze zgięciem nogi w kolanie czy ręki w łokciu, może także wystąpić zablokowanie ruchu w stawie
⦁ trzeszczenia-występują wtedy, kiedy powierzchnie stawów ocierają się o siebie.

Przyczyny zwyrodnienia stawów mogą być zarówno spowodowane przez nas, jak i nie. Niezależne od nas, są: przyczyny genetyczne, kiepskie ukrwienie stawów oraz wpływ chorób takich jak cukrzyca czy niedoczynność tarczycy.

Przyczyny na które mamy wpływ, to:

⦁ nadwaga lub otyłość
⦁ słabe mięśnie w pobliżu stawu – systematyczne ćwiczenia rozwijają mięśnie, co o wiele lepiej stabilizuje stawy
⦁ wyczerpująca praca fizyczna – długotrwałe klękanie, dźwiganie ciężkich przedmiotów, ciągłe, powtarzające się ruchy. Wszystko to powoduje częstsze zwyrodnienia i uszkodzenia stawów.

Zbawiennym suplementem chroniącym i wzmacniającym jest kolagen na stawy. Jest on głównym składnikiem tkanki łącznej, odpowiada za sprężystość skóry, jest najważniejszym elementem ścięgien, który sprawia, że są one elastyczne i odporne na kontuzje. Istnieje aż XII typów kolagenu. W chrząstkach stawowych znajduje się typ II.

Kolagen na stawy jest dostępny na rynku w różnych odmianach. Oto kilka z nich:

1. FLEXIT DRINK

Preparat wspierający stawy, chrząstki, torebki stawowe, ścięgna, więzadła, a także tkankę kostną. Powoduje szybszą regenerację pourazową oraz zabezpiecza tkankę łączną. Jego główne elementy to:
⦁ białko kolagenowe-odżywia części stawów, chroni je, wzmacnia włosy, skórę i paznokcie.
⦁ glukozamina-ma pozytywny wpływ na stawy, wspomaga ich ruchliwość. Bierze udział w tworzeniu mazi stawowej.
⦁ kwas hialuronowy-nadaje chrząstkom sprężystości i lepkości.
⦁ MSM-związek siarki, buduje włókna kolagenu, zmniejsza ból, zabezpiecza chrząstki stawowe przed szkodliwymi czynnikami
⦁ L-Prolina – niezastąpiona przy produkcji kolagenu, przyśpiesza leczenie chrząstek po urazach
⦁ Witamina C-pełni funkcję przeciwutleniacza
⦁ Witamina D3 – wprowadza do organizmu odpowiednią dla kości ilość wapnia
⦁ Wapń-jest podstawowym i najbardziej istotnym budulcem kości
⦁ Magnez-działa na organizm antystresowo.

2. FLEX ALL COMPLETE

Produkt bogaty w kolagen i białko kolagenowe. Sprawiają, że kości są zdrowsze i mocniejsze. Wpływa także korzystnie na skórę i chrząstki. Łagodzi sztywność stawów, przyśpiesza leczenie urazów. Jest zupełnie bezpieczny dla organizmu i nie wyrządza żadnych skutków ubocznych. Jego podstawowe składniki to:
⦁ hydrolizowane białko kolagenowe
⦁ witamina C
⦁ L-Prolina
⦁ Siarczan glukozaminy
⦁ MSM
⦁ Witamina B6
⦁ Magnez

3. OSROVIT COLLAGEN

To produkt przeznaczony głównie dla osób aktywnie uprawiających sport. Przyśpiesza leczenie kontuzji, w którtkim czasie regeneruje uszkodzone stawy. Utrzymuje sprężystość i elastyczność skóry, nadaje jej blasku. Powstrzymuje pojawianie się zmarszczek i cellulitu. Wzmacnia kości. Nie jest szkodliwy dla organizmu. Jego podstawowe składniki to:
⦁ hydrolizowany kolagen
⦁ fosforan wapnia
⦁ celuloza mikrokrystaliczna

Kolagen naturalny na stawy. Jak wpływa na organizm?

Jest głównym składnikiem skóry, ścięgien, zębów, naczyń krwionośnych oraz chrząstek. Chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Nadaje jej elastyczności, sprężystości i blasku. Wstrzymuje procesy starzenia się, zapobiega powstawaniu zmarszczek i cellulitu. Wzmacnia kości i stawy. Regeneruje zniszczone włosy, sprawia, że paznokcie stają się mocniejsze i zdrowsze. Wszystko to zasługa kolagenu, którego wraz z wiekiem w organizmie coraz mniejsze ilości. Powinno się zatem uzupełniać jego braki zażywając różnego rodzaju suplementy diety bogate w kolagen.

Istnieje wiele preparatów bogatych w kolagen.

Można przyjmować zarówno kolagen w tabletkach, jak również kolagen na stawy w postaci proszku. Wystarczy wybrać wersję wygodniejszą dla siebie i zacząć regularnie stosować. Deficyt kolagenu może mieć bardzo niepożądany wpływ na nasze ciało. Skóra traci sprężystość i elastyczność, jest przesuszona, zaczynają tworzyć się zmarszczki, paznokcie są słabe, rozdwajają się i matowieją. Stawy stają się bardziej podatne na schorzenia, ból stawów jest częściej i mocniej odczuwalny a kości stają się bardziej kruche. Wszystkich tych objawów można uniknąć stosując suplementy diety bogate w kolagen.

KOLAGEN W PROSZKU + GLUKOZAMINA I WITAMINA C

100% kolagen morski + glukozamina i witamina C – w trosce o kości i chrząstki

kolagen w proszku glukozamina i witamina cKolagen w proszku + glukozamina i witamina C dla osób, które chcą zadbać o stan swoich kości i chrząstek stawowych.

Glukozamina – występuje naturalnie w organizmie ludzkim i wchodzi w skład macierzy chrząstki stawowej. Jest niezbędna do budowy kości i chrząstek.

Witamina C i kolagen rybi – pomagają w prawidłowej produkcji kolagenu, który jest odpowiedzialny m.in. za funkcjonowanie kości i chrząstek.

Najlepszy kolagen na stawy >> ZOBACZ

Kolagen na stawy-opinie.

Biegam już ładnych parę lat. Niestety problem bolących stawów dopadł i mnie. Na początku jakoś sobie z tym radziłem i nie sięgałem po żadne specyfiki. Dziś już wiem, że bez suplementu bogatego w kolagen nie dałbym rady, bo z miesiąca na miesiąc było tylko gorzej. Od pół roku zażywam kolagen w kapsułkach i jest zdecydowanie lepiej. Kolagen na stawy uratował mi życie.
Marek, 32 lata.

Pracuję jako instruktorka tańca. Jestem w ciągłym ruchu i zawsze myślałam, że nie dopadnie mnie żadne schorzenie, bo przecież dbam o siebie, zdrowo się odżywiam, jem witaminy. W wieku 29 lat zaczęłam odczuwać nasilające się bóle stawów. Lekarz polecił mi przyjmowanie kolagenu w tabletkach, bo to właśnie jego niedobór był przyczyną mojego schorzenia. Dziś czuję się o niebo lepiej i mogę bez problemu oddawać się swojej pasji.
Julia, 30 lat

Kolagen na stawy w tabletkach to świetna sprawa. Od jakiegoś czasu stosuję i jestem zachwycona. Zawsze dbałam o swój wygląd i aby mieć piękne zarówno włosy, skórę, jak i paznokcie musiałam brać kilka witamin. Dzięki Kolagenowi w kapsułkach mogę zadbać o to wszystko i dodatkowo wzmocnić i chronić swoje stawy i kości. Polecam każdemu. Naprawdę warto.
 Amelia, 27 lat

0Shares

Dodaj komentarz