Kwas hialuronowy w tabletkach kontra zabiegi odmładzające

kwas hialuornowy w tabletkach kontra zabiegi odmładzające

O zabiegach na odmłodzenie skóry słyszała chyba każda kobieta. Z racji swojej ceny, nie jest to może metoda szeroko spopularyzowana, jednak korzysta z niej wiele sławnych osób. Zauważyć można też liczne reklamy zabiegów anti-aging. Czy zastępstwem dla nich może zostać kwas hialuronowy w tabletkach?

Dlaczego właśnie kwas hialuronowy?

Zanim pojawił się jako kwas hialuronowy w postaci kapsułek, ten naturalny związek chemiczny słynął z wykorzystywania w medycynie estetycznej. Kwas hialuronowy jest jednym ze składników, znajdujących się w ludzkiej skórze, które są odpowiedzialne za jej nawilżenie, sprężystość, a w konsekwencji – za jej młody i piękny wygląd. Z wiekiem jest go jednak coraz mniej, co w połączeniu z deficytem kolagenu, powoduje tworzenie się zmarszczek i powolne, ale postępujące, wiotczenie skóry. Wstrzyknięcie odpowiednio spreparowanego kwasu hialuronowego bezpośrednio w skórę, powoduje widoczną poprawę jej wyglądu. Zastosowanie do zabiegów odmładzających tej właśnie substancji, jest uwarunkowane tym, jak korzystnie wpływa kwas hialuronowy na zmarszczki.

Kapsułki z kwasem hialuronowym i kolagenem pojawiły się jako rozwiązanie dla osób, które są zainteresowane skorzystaniem z dobroczynnych właściwości kwasu hialuronowego, ale nie chcą decydować się na zabiegi odmładzające. Argumentem przeciw takim zabiegom zwykle jest po prostu ich cena, wynosząca co najmniej kilkaset złotych. Ponadto, zabiegi polegające na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego, kojarzą się zwykle z dość dużą i nagłą ingerencją w wygląd twarzy. To zrozumiałe, że nie każda kobieta jest na taką zmianę gotowa. Innym wyjściem jest sięgnięcie po kwas hialuronowy tabletki.

Jaki kwas hialuronowy wybrać?

Przy podejmowaniu decyzji o wyborze rodzaju kuracji kwasem hialuronowym, należy rozważyć kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, wybór powinien zależeć od oczekiwanych rezultatów, a raczej od tego, jak szybko ich oczekujemy. Zabieg anti-aging polegający na wstrzyknięciu kwasu do głębokich warstw skóry, zagwarantuje właściwie natychmiastowy efekt. Stosowanie suplementu, takiego jak kwas hialuronowy tabletki na pewno wymaga czekania na rezultaty. Są one zauważalne po kilku miesiącach stosowania suplementacji, jednak są identyczne, jak skutki zabiegu – zmarszczki ulegają spłyceniu i stają się zdecydowanie mniej widoczne. Przy tym, efekty te utrwalają się i utrzymują, w przeciwieństwie do efektów zabiegu, które z czasem znikają i po pewnym czasie wymagają powtórzenia wizyty w gabinecie.

Inną kwestią wartą przemyślenia jest z pewnością cena. Nie ma wątpliwości, że kwas hialuronowy w tabletkach to opcja dużo tańsza, niż regularne poddawanie się profesjonalnym zabiegom odmładzającym. Co więcej wygodniejsza, gdyż można ją stosować samemu, bez konsultacji ze specjalistą. W każdym razie, warto wiedzieć, że aby zastosować kwas hialuronowy na zmarszczki, nie jest konieczne poddawanie się specjalistycznym zabiegom.

0Shares

Dodaj komentarz