Najlepsze metody na pozbycie się cellulitu

najlepsze metody na pozbycie się cellulitu

Cellulit – czym jest i jak go zwalczyć?

Cellulit to prawdziwa udręka. Chociaż tworzy się w miejscach raczej nieczęsto wystawianych na widok publiczny, to i tak umie efektywnie zepsuć zadowolenie ze swojego wyglądu. Kłopot z cellulitem dotyka prawie że wszystkich kobiet i jest niełatwy do rozwiązania. Jakie są zatem skuteczne sposoby na cellulit? Czy zmagania z pomarańczową skórką można wygrać, zażywając tabletki na cellulit? A głównie – czym w ogóle jest cellulit i dlaczego tak często nęka kobiety?

Niszczyciel pięknego ciała

Skórka pomarańczowa, cellulit – to znane nazwy lipodystrofii. Lipodystrofia natomiast oznacza niewłaściwe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, współwystępujące ze zmianami tkanki podskórnej. Zaburzenie to występuje przede wszystkim u kobiet, przez obecność estrogenu w ich organizmach. To obecnie zbyt dużą ilość estrogenu posądza się o wywoływanie zjawiska cellulitu. Pojawić się on może już w okresie dojrzewania, lub krótko po nim, a zwiększyć się w okresie ciąży i menopauzy. Objawy cellulitu są dobrze znane większości kobiet i to one sprawiają, że jest to tak niepożądane zaburzenie. Bo cellulit, choć nieszkodliwy i zazwyczaj bezbolesny, jest po prostu brzydki. Jego zauważalnym rezultatem jest zmiana powierzchni skóry ud, bioder, brzucha, pośladków, a nawet ramion. Skóra zaatakowana cellulitem staje się pofałdowana i nierówna.

To właśnie wygląd cellulitu jest głównym kłopotem.

Nie da się ukryć, że zaatakowana nim skóra nie prezentuje się dobrze i daleko jej do ideału jędrności i gładkości. Oprócz tego, duża liczba kobiet zgłasza również dodatkowe dolegliwości związane z posiadaniem cellulitu, takie jak: uczucie nadmiernego napięcia kończyn dolnych, ciężkości, skurcze i mrowienia. Dlatego od lat, nie tylko kosmetolodzy i badacze, ale też same kobiety, próbują odnaleźć sposoby na to, jak się uwolnić od cellulitu. Wśród utworzonych dotychczas środków na cellulit, są zarówno masaże, diety, jak i specjalistyczne zabiegi, czy też tabletki na cellulit.

Dlaczego powstaje cellulit?

Cellulit dotyczy większości kobiet, ale nie wszystkich w tym samym czasie życia. Pewne kobiety mogą jednak pochwalić się ciałem wolnym od pomarańczowej skórki. Co więcej, nawet już istniejący cellulit da się zmniejszyć, a nawet zupełnie zwalczyć. Aby to zyskać, ale też, by unikać powstania cellulitu, opłaca się poznać powody jego wystąpienia.

Przyczyną o największym dla zjawiska lipodystrofii sensie, zdają się być zaburzenia hormonalne. Podwyższona ilość estrogenu w kobiecym organizmie, działa na zwiększenie przepuszczalności naczyń krwionośnych i limfatycznych. Z tego względu, przez ich ścianki przenika płyn fizjologiczny, który następnie gromadzi się w przestrzeniach międzykomórkowych, tworząc obrzęki. Mikrokrążenie w warstwie podskórnej zostaje utrudnione. Tym sposobem dochodzi do powstania cellulitu.

Skłonność do powstawania cellulitu może być dziedziczona.

Dokładniej rzecz ujmując, odziedziczyć można predyspozycje do żylaków, częstych obrzęków, czy wiotkiej struktury tkanki łącznej, a to są czynniki o niebagatelnym wpływie na powstawanie cellulitu. Na cellulit, a konkretniej jego tworzenie się, działa też brak odpowiedniej ilości aktywności fizycznej. Gdy praktykujemy siedzący tryb życia, procent masy mięśniowej niebezpiecznie zmniejsza się w stosunku do masy tkanki tłuszczowej, a stąd już tylko krok do cellulitu. Przy tym, mało się ruszając, tracimy stopniowo elastyczność naszych mięśni i ścięgien i zmniejszamy wydolność mięśni (zwłaszcza nóg), co zaburza odpływ żylny i wywołuje zwiększenie zastoju płynów w tkankach.

Całkiem słusznie od razu pojawia się wniosek, że jedną z odpowiedzi na pytanie, jak pozbyć się cellulitu, jest uprawianie sportu, lub chociażby prowadzenie bogatego w ruch trybu życia. Jeśli chodzi o metody na zwalczanie cellulitu, ten, obok rozwiązania, jakim są tabletki na cellulit, jest jednym z najskuteczniejszych. Inną przyczyną tworzenia się cellulitu, może być nieprawidłowa dieta. Pomarańczowa skórka, choć przydarza się nawet osobom bardzo szczupłym, zazwyczaj jednak dotyczy tych z lekką lub większą, nadwagą.

Najlepsze metody na pozbycie się cellulitu

Jeśli chodzi o to, jak pozbyć się cellulitu, pomysłów jest wiele. Niektóre należą do kategorii tak zwanych domowych sposobów i, choć ich efektywności nie potwierdzają żadne profesjonalne badania, to wiele kobiet cieszy się efektami ich używania. Nie brakuje też popartych wiedzą naukową propozycji na walkę z cellulitem, takich jak tabletki na cellulit, czy specjalistyczne zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych.

Zabiegi na cellulit

Cechują się dość dużą skutecznością w ograniczeniu cellulitu. Wykorzystuje się do ich celu różnorodne technologie kosmetologiczne, takie jak impulsy laserowe, podczerwień, fale radiowe, fale ultradźwiękowe itp. Niektóre z nich domagają się znieczulenia. Są bezpieczne, jednak mogą wywoływać pewne powikłania, takie jak: reakcje alergiczne, blizny, krwiaki, miejscowe infekcje, obrzęki.

Masaż antycellulitowy

Polewanie miejsc zmienionych cellulitem strumieniami naprzemiennie zimnej i gorącej wody, a potem masaż szorstką gąbką lub rękawicą do masażu (od kostek w górę). Takie prace mają na celu poprawę krążenia, która działa na zmniejszenie cellulitu.

Tabletki na cellulit

Jako że cellulit to zmiana znajdująca się nie na powierzchni skóry, ale pod nią, rozważając różne działania, mające na celu jej usunięcie, warto wziąć pod uwagę też działanie od środka organizmu. Do tego celu będą najlepsze tabletki na cellulit. Ich stosowanie wpłynie na usprawnienie mikrokrążenia, wzmocnienie naczyń krwionośnych oraz zablokowanie szkodliwych procesów, skutkujących pojawieniem się cellulitu. Ale tabletki na cellulit wspomogą także proces odchudzania, co także nie jest bez znaczenia dla skóry bez cellulitu.

Domowe sposoby na cellulit

Zalicza się do nich np. peeling z soli kuchennej z dodatkiem oliwy, lub peeling ze zmielonej kawy, oraz nacieranie skóry cytryną i zawijanie jej w folię spożywczą.

Dieta

Stosując dietę na cellulit, przede wszystkim trzeba się starać o zredukowanie tkanki tłuszczowej. Należy zatem ograniczyć liczbę spożywanych kalorii, jeść mniej produktów węglowodanowych, stale sięgać po warzywa. Pomocne jest też picie dużych ilości wody (jak też zielonej i czerwonej herbaty).

Sport

Ćwiczenia fizyczne nie tylko pomagają schudnąć, ale też w naturalny sposób ujędrniają skórę. Dzięki aktywności fizycznej, polepsza się krążenie w żyłach, co także ma wpływ na zmniejszenie cellulitu i zapobieganie jego powstawaniu.

0Shares

Dodaj komentarz