Peruwiański żeń-szeń – korzeń Maca

peruwiański żeń-szeń - korzeń maca

Maca (Lepidium meyenii) to niepozorna roślina, przypominająca wyglądem rzodkiew. Można ją znaleźć na obszarach peruwiańskich Andów, gdzie prowadzone są jej hodowle.

Korzeń rośliny Maca, którego szerokość sięga, od wielu tysięcy lat jest rozchwytywany i wykorzystywany w leczeniu tradycyjnym. Korzeń Maca właściwości ma bardzo dużo, od dobrego wpływu na urodę, poprzez podwyższanie libido i potencji, aż po polepszenie koncentracji.

Zwyczaj posilania się roślinami Maca

Maca, jako roślina naturalnie rosnąca na dużych wysokościach w Andach, najpierw stosowana była głównie przez zasiedlających okoliczne rejony. Zaczęła być stosowana kilka tysięcy lat temu przez rolników zamieszkujących plemiona Inków, na miejscu dzisiejszego Peru. W niektórych rejonach Andów Maca nadal traktowana jest jako źródło codziennego pożywienia. Na całej Ziemi roślina ta słynie ze swoich wyjątkowych właściwości. Dlatego też aktualnie jest wysyłana w wiele jego zakątków, zazwyczaj pod postacią proszku gotowego do scalenia z wodą, sokiem oraz. Trafić można także na suplementy z korzenia Maca w tabletkach albo kroplach.

Korzeń Maca na potencję, rozrodczość oraz na zdrowie

Przyswajaniu korzenia tej rosnącej wysoko w górach rośliny przypisuje się bardzo pozytywny wpływ na zdrowie. Przede wszystkim, korzeń Maca wzmacnia wytrzymałość fizyczną organizmu, a ponadto dopinguje energetycznie i wzmacnia wytrzymałość na napięcie. Systematyczne wykorzystywanie Maca sprawia stymulowanie rozwoju połączeń między neuronowych, dzięki czemu ma świetny wpływ na procesy związane z pamięcią i {skupieniem|koncentracją. W skład rośliny Maca wliczają się antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki, a dzięki temu korzeń Maca stymuluje procesy starzenia. Mówi się też o jego znacznym wpływie na obniżenie ryzyka zachorowania na choroby nowotworowe. Jednym z najważniejszych przymiotów korzenia Maca, powszechnym i używanym od lat, jest jego korzystne oddziaływanie na {rozrodczość|płodność| u ludzi i zwierząt. Stosuje się także korzeń Maca na potencję.

Bo w tym cały jest ambaras…

Korzeń Maca atrybuty pobudzające seksualnie ujawnia w zażyciu u obydwu płci. Panom pomaga zwalczyć różne problemy z zaburzeniami erekcji, kobietom zaś unosi wynik libido. Zarówno w przypadku mężczyzn, jak i pań, zażywanie korzenia Maca działa na poprawę funkcji seksualnych. Jako afrodyzjak, korzeń maca oceny zbiera bardzo dobre. Zwłaszcza, że jego oddziaływanie nie sprowadza się jedynie do sfer erotycznych, ale ma też znaczenie dla funkcjonowania całego mechanizmu ludzkiego.

Wartości odżywcze

Czemu korzeń Maca zawdzięcza swoje unikalne i wieloaspektowe działanie? Oczywiście swojemu składowi, a zatem wartościom odżywczym, na które składają się prawie wszystkie potrzebne dla organizmu ludzkiego aminokwasy, a także witaminy, jak na przykład: A, B1, B2, B6, C i E. Do tego, już bardzo bogatego zestawu, dochodzą jeszcze składniki mineralne: żelazo, wapń, cynk, miedź, potas, mangan i sód. Wysokość nienasyconych kwasów tłuszczowych w sproszkowanym korzeniu Maca wynosi ponad 70 procent, co jest bardzo pozytywną proporcją.

0Shares

Dodaj komentarz