Przekonaj się, że warto stosować kolagen!

Przekonaj się, że warto stosować kolagen!

Nieskazitelna cera, twarz bez zmarszczek, sprężysta oraz gładka skóra to pragnienie wielu kobiet. Właściwa pielęgnacja to podstawa utrzymania młodego wyglądu. Sprawdź, dlaczego kolagen został nazwany białkiem młodości i jak możesz uzupełnić jego deficyt.

Czym jest kolagen?

Kolagen to podstawowy składnik naszej skóry. Jest podstawowym składnikiem tkanki łącznej. Włókna kolagenowe są budulcem skóry, ścięgien, kości, stawów itd. Ich cechą charakterystyczną jest rozciągliwość oraz wytrzymałość na urazy mechaniczne. Do zadań kolagenu należy utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry oraz regeneracja jej komórek. Na skutek utraty kolagenu pojawiają się pierwsze zmarszczki, skóra traci swoją sprężystość, a stawy i nadgarstki odmawiają posłuszeństwa.

Niedobór kolagenu – objawy oraz skutki

Kolagen wytwarzany jest w naturalny sposób przez organizm ludzki, oraz podlega regularnej wymianie. Jednak wraz z upływem czasu, organizm stopniowo traci zdolność jego odtwarzania. Liczne choroby, a także wzmożony wysiłek fizyczny, stają się podstawową przyczyną zmniejszenia się ilości kolagenu, a także zaburzeń w jego odnowie. Zaburzenia te powodują trudności z poruszaniem się, sztywność stawów, bóle kręgosłupa, a także są przyczyną powstawania zmarszczek, cellulitu, i utraty włosów. Przy obniżonej ilości kolagenu skóra robi się zwiotczała, pomarszczona, pojawiają się zaburzenia pigmentacyjne. Obniża się również zdolność do wiązania oraz zatrzymywania wody. Skóra jest przesuszona, szorstka i bardzo wrażliwa.

Jaki kolagen wybrać?

Kolagen prawie nie pojawia się w pożywieniu. Ponadto jest trudno przyswajalny. Warto więc zażywać specjalne suplementy diety. Regularne przyjmowanie kolagenu przynosi widoczne efekty. Kolagen rybi jest uważany za najbardziej skuteczny. Produkt ten jest uzyskiwany ze skóry ryb, dzięki czemu jest substancją bardzo zbliżoną do kolagenu znajdującego się w ludzkim organizmie. Dlatego lepiej przenika do komórek ludzkiego organizmu niż zwykły kolagen. Kolagen możemy stosować zarówno wewnętrznie, jak oraz zewnętrznie. Najlepiej przyswaja się kolagen w proszku, który możemy rozpuść w wodzie, soku, dodać do jogurtu bądź ulubionego koktajlu. Jeżeli taka forma Ci nie odpowiada, możesz zdecydować się na kolagen w tabletkach. Wewnętrzną suplementację kolagenem, warto wzbogacać o kremy.

Zalety stosowania kolagenu:

Wzmacnia kondycję włosów i paznokci. Regularne zażywanie kolagenu sprawi, że twoje włosy staną się błyszczące, nie będą się kruszyć i zażegnasz problem wypadających włosów. Paznokcie staną się twardsze i nie będą się łamać.
Poprawia elastyczność skóry i zapobiega powstawaniu rozstępów. Świetnie wzmacnia sprężystość skóry, więc idealnie sprawdzi się dla osób, które odchudzają się,
Pomaga walczyć z cellulitem – kolagen wzmacnia popękane włókna, przez które przenika tłuszcz oraz wydostaje się do góry, pojawiając się w formie pomarańczowej skórki.
Świetnie działa na cerę. Idealny dla kobiet w każdym wieku. Idealnie poprawi stan skóry problematycznej, ale tak samo dobrze zadziała na zmarszczki.

0Shares

Dodaj komentarz