Sekret młodości

Sekret młodości

Kolagen jest od niedawna coraz częściej używanym składnikiem kosmetyków i suplementów diety, mających na celu dbanie o urodę. Ich producenci gwarantują zbawczy wpływ kolagenu na skórę.

Czym zatem jest ten cenny komponent i dlaczego zależy od niego kondycja skóry człowieka?

Kolagen jest proteiną, to znaczy białkiem. Występuje w ciele człowieka w sposób naturalny, stanowiąc główny budulec tkanki łącznej i pełniąc tym samym niezwykle ważną rolę w całym organizmie. Kolagen składa się na około trzydzieści procent masy ciała ludzkiego. Odpowiedzialny jest za elastyczność skóry, a jej utrata, postępująca z wiekiem, wynika bezpośrednio ze stopniowego ubytku kolagenu w organizmie. To właśnie zmniejszanie się proporcji tej proteiny w tkance skórnej powoduje, że pojawiają się na niej zmarszczki i zwiotczenia, czyli widoczne gołym okiem objawy upływu lat. Jest to proces w pełni zwyczajny, przez mało kogo jednak przyjmowany z euforią. Starzenie się sprawia, że kolagen będący w ciele człowieka ciele ulega zniszczeniu. Im starszy zaś organizm, tym mniejsze ma zdolności do wytwarzania nowego kolagenu. A więc kolagen to białko piękna i młodości. Ważny element, który jest w stanie zapewnić zachowanie na dłużej świeżego wyglądu a także dobrej kondycji skóry. Nic dziwnego, że trafił w końcu do przemysłu kosmetycznego i żywieniowego.

Któż z nas nie chciałby zatrzymać młodości na dłużej?

Powstaje pytanie o to, czy kolagen zawarty w kosmetykach i suplementach rzeczywiście spełnia pokładane w nim nadzieje oraz czy jego stosowanie jest w pełni bezpieczne?

Ubytki kolagenu w organizmie do jakiegoś stopnia można uzupełnić. Oczywiście żadna suplementacja nie przemieni poczciwej staruszki w małoletniego, jednak odpowiednio wcześnie rozpoczęta kuracja na pewno przyniesie zadziwiające efekty. Do produkcji suplementów używa się zwykle kolagenu pochodzenia rybiego. Jak sama jego nazwa mówi, jest on wydobywany z ryb słodkowodnych. Procedurę wykorzystywania w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym tej substancji, o pochodzeniu właśnie z ryb, opracowali polscy badacze. Jest to w pełni niegroźny kolagen naturalny, który zapewnia skórze sprężystość, jędrność, promienny wygląd i po prostu dłuższą młodość.

Kolagen pozyskiwany z białek rybich w proszku to nowatorski suplement, który spożywać można, dodając go do preferowanych napojów i potraw.

Długotrwała, cykliczna kuracja, zapewni nie tylko polepszenie kondycji i wyglądu tkanki skórnej, ale także spotęguje włosy i paznokcie, zredukuje cellulit, złagodzi bóle stawów, odnowi tkankę chrzęstno-stawową, usprawni odnowę tkanki łącznej i kostnej. Powodów, dla których opłaca się sięgnąć po kolagen w proszku, jest wiele. Po dwudziestym piątym roku życia, nasze ciało traci możliwość pełnej wymiany kolagenu, a więc procesy degradacji dominują nad procesami produkcji. Z powodu tego, że zawartość kolagenu w organizmie odpowiada nie tylko za wygląd tkanki skórnej, ale też za pracę dużej ilości układów i narządów – jest on obecny bowiem w wątrobie, nerkach, stawach, układzie pokarmowym a także kostnym – uzupełnianie brakującego kolagenu jest kwestią dbałości nie {jedynie|tylko o urodę, ale również o zdrowie.

0Shares

Dodaj komentarz