Kolagen – co to takiego?

Kolagen – co to takiego

Kiedy warto sięgnąć po rybi kolagen w proszku?

O kolagenie ostatnio wiele się słyszy oraz czyta. Kosmetyki i preparaty opierające swoje działanie na korzystnych właściwościach kolagenu, coraz częściej możemy dostrzec na półkach drogerii oraz aptek. Po kolagen w różnej formie, na przykład suplementu diety, jakim jest kolagen w proszku, sięga coraz więcej kobiet. Wiele z nich, w tym celebrytki i blogerki, jest zadowolonych z efektów jego stosowania i chętnie poleca go na swoich profilach społecznościowych i blogach. Czym więc jest jeden z najsłynniejszych suplementów ostatnich czasów oraz dla kogo jest dedykowany?

Kolagen – co to takiego?

Kolagen jest rodzajem białka, występującym naturalnie w ludzkim organizmie, jak oraz w wielu różnych organizmach żywych. Nagromadzony jest przede wszystkim w skórze człowieka, a biorąc pod uwagę specyficzne właściwości, decyduje o jej elastyczności, jędrności, a także o jej młodym oraz zdrowym wyglądzie. Jak pewnie nietrudno się domyślić, o wiele więcej kolagenu występuje w organizmach ludzi młodych. Wiąże się to ze zdolnością organizmu do wytwarzania tej cennej dla jego funkcjonowania oraz wyglądu substancji. Niestety, kolagen w organizmie zużywa się, a szanse jego naturalnego odnawiania, z czasem stają się coraz mniejsze. To z ubytków kolagenu wynika pojawianie się zmarszczek oraz wiotczenie skóry.

Procesy starzenia się organizmu są niestety nieuniknione. Na tę chwilę nie istnieje lek, który dałby możliwość zatrzymać młodość na zawsze. Na szczęście naukowcy nie próżnują i, dzięki ich wysiłkom, pojawiają się coraz to nowe rozwiązania na opóźnienie niektórych przykrych efektów starzenia się. Po pierwsze, dzięki wielu publikacjom popularnonaukowym, nikogo już nie dziwi, że dla utrzymania zdrowego i młodego wyglądu na dłużej, ważne jest ogólnie rozumiane dbanie o swój organizm. Odpowiednia ilość snu, zbilansowana dieta, włączenie do stylu życia regularnej aktywności fizycznej, wystrzeganie się używek oraz redukowanie stresu – wszystkie te czynniki mają duży wpływ na to, jak się czujemy, jak funkcjonujemy i w znacznym stopniu również na nasz wygląd. Skoro jednak, już wiele lat temu, udało się wyodrębnić kolagen, jako białko, którego brak powoduje uwidacznianie procesów starzenia się, naturalnym następstwem tego stwierdzenia było pojawienie się na rynku preparatów zawierających tę wartościową, pozwalającą dłużej cieszyć się młodością, proteinę.

Suplementacja kolagenem

Z dbaniem o skórę kojarzy nam się zazwyczaj stosowanie odpowiednich produktów do jej pielęgnacji, takich jak kremy, balsamy, lub serum. Zewnętrzna troska o kondycję skóry oczywiście jest niezwykle istotna, dlatego preparaty zawierające kolagen zawsze będą celnym wyborem. Nic nie zastąpi jednak troszczenia się o zdrowie skóry od wewnątrz. Dla kondycji naszej skóry olbrzymie znaczenie ma tryb życia, jaki prowadzimy. Zdrowe odżywianie się, uprawianie sportu, picie dużych ilości wody – to wszystko pozytywnie wpłynie nie tylko na stan naszego zdrowia i samopoczucie. Za odpowiednie traktowanie, nasz organizm odwdzięczy się nam również pięknym oraz promiennym wyglądem. Jednak żadna dieta, ani żadne ćwiczenia fizyczne nie pobudzą organizmu do produkcji jednakowych ilości kolagenu, jak w młodości. Nie jest możliwe również przyjęcie odpowiedniej ilości potrzebnego nam kolagenu wraz ze zwykłym pożywieniem, ponieważ białko to nie pojawia się w większości produktów spożywczych.

Dla osób pragnących mimo to dostarczać swojej skórze kolagenu od wewnątrz, powstały preparaty, takie jak na przykład kolagen w postaci proszku. Produkty, które możemy znaleźć, poszukując suplementów z kolagenem, najczęściej zawierają jeden z trzech jego rodzajów: rybi, bydlęcy, lub wieprzowy. Rozmaite badania świadczą, że to kolagen rybi charakteryzuje się największą skutecznością i najlepszymi skutkami. Ten typ kolagenu pozyskiwany jest z łusek ryb. uzyskiwany z tego właśnie źródła kolagen, jest najbliższy proteinie, która w aż 75 procentach buduje naszą skórę. Dlatego właśnie kolagen rybi w proszku jest najodpowiedniejszym rodzajem kolagenu do stosowania przez ludzi, najszybciej aktywuje fibroplasty, które ożywiają produkcję kolagenu w tkankach skóry.

Stosowanie kolagenu w proszku jest nie tylko korzystne dla wyglądu i zdrowia ludzkiej skóry, ale przede wszystkim bezpieczne dla organizmu, co udowadniają liczne badania, jak i rekomendacje wielu zadowolonych klientów. Kolagen rybi jest stuprocentowo naturalną substancją, pozyskiwaną z rybich łusek, jeśli więc stosujemy go zgodnie z zaleceniami producenta, nie musimy mieć żadnych powodów do obaw.

Inne działania kolagenu

Kolagen zawarty w suplementach diety, takich jak kolagen rybi w proszku, wpływa przede wszystkim na wygląd skóry. Głównie z powodu tej właściwości jest produkowany oraz chętnie kupowany przez wiele osób, które chcą polepszyć stan swojej skóry, lub po prostu o nią zadbać. Kolagen bowiem wygładza skórę, nie tylko na twarzy, ale i na całym ciele, pomaga jej zachować młody i zdrowy wygląd, wpływa na odpowiedni stopień nawilżenia skóry, wzmacnia jej elastyczność i zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Jednak na tym nie kończy się szeroki wachlarz możliwości tego innowacyjnego składnika. Obok zapobiegania starzeniu skóry, kolagen rybi skutkuje także wzmocnieniem i poprawą wyglądu włosów oraz paznokci. Jednak oraz to wciąż nie wyczerpuje jego zróżnicowanych właściwości. Kolagen w ciele człowieka odgrywa istotną rolę również w odpowiednim funkcjonowaniu układu kostnego oraz stawów. Odpowiedni poziom kolagenu w ciele człowieka jest więc niezbędny do zachowania całkowitej sprawności ruchowej.

Kto powinien sięgnąć po kolagen w proszku?

Kolagen w proszku polecany jest wszystkim osobom, którym zależy na odpowiedniej pielęgnacji swojej skóry. Nie ma żadnych medycznych przeciwwskazań do przyjmowania preparatu, jakim jest kolagen rybi. Dlatego też, bez obaw o niepożądany wpływ na zdrowie, przyjmować go może każdy. Jest to produkt w pełni naturalny i bezpieczny. Biorąc pod uwagę niewygórowaną cenę, kolagen rybi w proszku nie należy do produktów z tak zwanej wyższej półki. Jest dostępny dla każdego, kto pragnie wypróbować na sobie słynne efekty kuracji kolagenowej.
Po suplementację kolagenem powinny sięgnąć zwłaszcza osoby, dla których nie jest obojętne troszczenie się o zdrowie oraz wygląd. Zażywanie kolagenu jest niezwykłym uzupełnieniem zdrowego trybu życia, opartego na zbilansowanej diecie i wykorzystywaniu dobrodziejstw aktywności fizycznej.

0Shares

Dodaj komentarz