Właściwości kolagenu z ryb morskich

Właściwości kolagenu z ryb morskich

Kolagen to białko wytwarzane w ciele człowieka i będące istotnym składnikiem tkanki łącznej. Odpowiada za stan kości, stawów, mięśni i naczyń krwionośnych. Od jego poziomu uzależniona jest elastyczność skóry, stan włosów, paznokci, dziąseł oraz wzroku. Kolagen w procesie starzenia się człowieka ulega degradacji, a tworzenie nowego jest znikome.

Dlatego po osiągnięciu pewnego wieku tworzą się zmarszczki, skóra robi się obwisła i nie tak elastyczna, jak wcześniej. Kolagen występuje również w nerkach, wątrobie i przewodzie pokarmowym, a jego występowanie związana jest ze stanem zdrowia. Kolagen działa korzystnie na kości, pomagając regenerować się kościom po złamaniach. Działa wspomagająco przy osteoporozie. Korzystnie działa też kolagen na stawy. Brak kolagenu ma wpływ nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale również na funkcjonowanie całego organizmu, dlatego jego brak trzeba dopełnić poprzez suplementację.

Kolagen znajduje się w całym mnóstwie produktów, jednak wykazano, że ryby są jego najlepszym źródłem.

Jest on lepiej przyswajany i wchłaniany przez organizm ludzki niż kolagen znajdujący się u innych gatunków zwierząt.
Kolagen rybi ma swoisty skład i jest w największym stopniu zbliżony budową do kolagenu ludzkiego. Można znaleźć w nim wysokie stężenia aminokwasów proliny, glicyny i hydroksyprocyliny, które są odpowiedzialne za stymulowanie wzrostu komórek skóry, kości i stawów. Najwięcej kolagenu rybiego obejmuje skóra oraz łuski ryby, czyli części, których zwykle nie zjadamy. W celu dostarczenia kolagenu z ryb najlepiej korzystać z przygotowanych preparatów dostępnych w aptekach. Naturalny kolagen powszechny jest w postaci tabletek lub proszku, odszukamy go również w kosmetykach wpływających na skórę. Kolagen w proszku lub kolagen w tabletkach to preparaty złożone, zawierające w swym składzie oprócz kolagenu również witaminy, głównie witaminę C.

Specyfiki mające kolagen rybi właściwości mają wiele różnorodnych. Poprawiają one elastyczność, gładkość, jędrność i wygląd skóry. Kolagen nawilża ją, pomaga w ukrwieniu oraz zachowuje we właściwej kondycji. Polepszają wygląd i stan włosów, działając leczniczo przy łysieniu plackowatym. Przyczynia się do poprawy wzroku.

Stosuje się go przy leczeniu osteoporozy oraz po złamaniach, ponieważ posiada zdolność podwyższania gęstości mineralnej w kościach. Działa przeciwbólowo i przeciw zapalnie przy chorobach reumatycznych.

Prócz tego poprawia prace układu pokarmowego, zmniejszając nadkwasotę oraz na układ krążenia, zmniejszając za wysoki poziom cholesterolu. Kolagen ogranicza obrzęki, nadpotliwość i wolne rodniki. Pomaga w leczeniu marskości wątroby nowotworów, włókniaków, w chorobie wieńcowej oraz w niedoczynności tarczycy. Reguluje metabolizm i wspiera układ odpornościowy. Przejawia działanie bakteriobójcze i antyhistaminowe.

Kolagen jest potrzebny nie tylko do zachowania młodego wyglądu, lecz w szczególności zdrowia. Chcąc uchronić się problemów zdrowotnych, korzystnie sięgnąć po suplementy zawierające naturalny kolagen zaś wśród ilości dostępnych preparatów, najlepiej wybrać kolagen rybi, który jest najlepiej przyswajalny przez organizm człowieka.

0Shares

Dodaj komentarz