Wypełnianie zmarszczek

wypełnianiem zmarszczek

Składniki, które uchronią cię przed inwazyjnym wypełnianiem zmarszczek.

Która z kobiet nie myśli o tym, aby zatrzymać swoją młodość i urodę. Aby ziściły się tego rodzaju pragnienia posuwają się nawet do chirurgicznych operacji medycyny estetycznej. Nie mniej jednak zanim podejmiemy decyzję na skalpel chirurgiczny warto wcześniej wypróbować dostępne na rynku kosmetycznym produkty, przy których zastosowaniu kuracje przynoszą dobry rezultat.

Bardzo dobre rezultaty przynosi nieoperacyjne wypełnianie kwasem hialuronowym, który jako aktywny składnik występuje w różnego rodzaju dostępnych na współczesnym rynku branży kosmetycznej preparatach. Kwas hialuronowy to naturalny element ludzkiego organizmu, który wchodzi w skład wielu tkanek w tym także tkanki skórnej. Głównym zadaniem kwasu hialuronowego jest głównie zatrzymanie wody w organizmie na poziomie komórkowym. Ponieważ codziennie cząsteczki kwasu hialuronowego rozpadają się do pewnego okresu życia organizm samodzielnie je uzupełnia.

Mimo to wraz z upływem lat zatraca się umiejętność ich regeneracji i po około czterdziestu latach w naszym organizmie pozostaje jedynie pięćdziesiąt procent jego zasobów. Ubytki kolagenu powodują proces starzenia się. Na odwodnionej skórze zaczynają powstawać coraz bardziej zauważalne zmarszczki. Żeby temu przeciwdziałać należy sięgać nie tylko po kremy do cery dojrzalej. Dobre rezultaty daje również kwas hialuronowy w tabletkach. Wytwarzane w naturalny sposób z tkanki zwierzęcej cząsteczki kwasu bardzo dobrze przenikają do organizmu uzupełniając braki od wewnątrz. Już parodniowe spożywanie przynosi pierwsze rezultaty. Cała kuracja zarówno przez fachowców z branży kosmetycznej jak i naukowców uważana jest za niezwykle skuteczną.

Kolejnym powodem starzenia się skóry i powstawania pierwszych zmarszczek są straty kolagenu w tkance skórnej.

Kolagen będący rodzajem białka o włóknistej budowie charakteryzuje bardzo duża rozciągliwość. Dzięki takiej cechy skóra jest sprężysta i wygładzona. Nie mniej jednak podobnie jak w przypadku kwasu hialuronowego choć dużo wcześniej, bo już wieku około dwudziestu pięciu lat organizm zaprzestaje wytwarzać białka kolagenowego przez to właśnie są widoczne już jego pierwsze ubytki. Aby zahamować ten trudny proces należy sięgać po produkty z zawartością aktywnego kolagenu pozyskiwanego z ryb.

Oprócz tych dwóch naturalnych składników olbrzymią rolę w redukcji zmarszczek ma witamina C.

Kwas askorbinowy lewoskrętny czyli związek chemiczny o nazwie witamina C nie jest produkowany przez organizm a dostarczamy go razem ze spożywanymi posiłkami. Ponieważ to on wpływa syntezę kolagenu oraz elastyny warto zadbać o dostarczanie do organizmu odpowiedniej jego dawki. Dla najlepszej skuteczności kuracji i zagwarantowania otrzymania bardzo dobrych rezultatów należy przyjmować tabletki z kolagenem i kwasem hialuronowym, gdzie w składzie znajduje się także podwyższona zwartość witaminy C. W ten sposób dostarczymy do organizmu odpowiednią ilość substancji, które zarówno wypełnią już istniejące zmarszczki jak i dodatkowo zahamują proces powstawania nowych.

0Shares

Dodaj komentarz