Zielony jęczmień – właściwości, którym wiele możesz zawdzięczać

mlody zielony jęczmien

Młody zielony jęczmień to coraz bardziej popularny produkt, który wykorzystywany jest do wspomagania diety odchudzającej.

Zielony młody jęczmień zawiera zwiększoną ilość witamin oraz soli mineralnych, a także dużo błonnika i aminokwasów. To właśnie duża zawartość błonnika decyduje o tym, że jest zalecany w trakcie diety. Można go spożywać w postaci proszku, który pozyskuje się z młodej trawy jęczmienia. Taka roślina posiada w składzie kwas foliowy, witaminę C, E, K, witaminę B, beta-karoten oraz minerały pod postacią magnezu. Żelaza, manganu, wapnia, cynku, krzemu, sodu, boru, fosforu, chromu i potasu. Zielony jęczmień najwygodniej jest stosować w postaci tabletek, pastylek czy proszku , który rozpuszcza się w wodzie.

Proszek z jęczmienia pozyskuje się z soku z młodej trawy jęczmiennej, można ją ponadto wysuszyć, tak by powstał proszek, który się pije.

Zarówno w przypadku pierwszej, jak i drugiej metody większość tak ważnych składników mineralnych jest zachowanych, chociaż przy stosowaniu drugiego sposobu ulatnia się witamina C, zawiera on za to zwiększoną ilość błonnika, który jest bardzo ważny podczas diety odchudzającej. Koszty związane z zakupem zielonego jęczmienia są dostępne dla każdej kieszeni, za produkt uzyskany z soku trzeba zapłacić średnio około 50 złotych, a susz jest jeszcze tańszy.

Właściwości prezentowanego produktu są cenione na terenie całego świata i cieszą się dużą popularnością głównie wśród celebrytów, którzy za priorytet stawiają sobie, żeby na długo zachować idealny wygląd. Znajdujące się w zielonym jęczmieniu składniki pomagają zachować zdrowie poprzez utrzymywanie równowagi kwasowo-zasadowej. Zielony jęczmień przeciwdziała stanom zapalnym, wzmacnia odporność, jest zalecany do stosowania przy niedokrwistości. Zawarta w nim witamina E, C oraz beta-karoten sprawiają, że ma własności przeciw utleniające, dobrze wypływa na układ nerwowy, także należy go spożywać podczas stresu. Dodatkowo, stymuluje funkcje serca, dzięki obecności żelaza, które transportuje tlen do krwi. Jest zalecany na bóle głowy oraz na bóle migrenowe. Ponieważ posiada w swoim składzie dużo kwasu foliowego powinny włączyć go do codziennego jadłospisu kobiety spodziewające się dziecka.

Jęczmień na odchudzanie jest zalecany osobom, które szukają naturalnych metod na przyśpieszenie procesów spalania się tłuszczu.

Utrzymuje on poczucie sytości, tak więc przez długi czas nie czujemy się głodni, poza tym zapobiega problemom z wypróżnianiem regulując pracę jelit. Szybkie odchudzanie oczywiście nie jest możliwe, jest to proces długotrwały, który wymaga dużo wysiłku, wyrzeczeń oraz samodyscypliny. Pamiętajmy, że połowa sukcesu to zbilansowana dieta oraz wzmożona aktywność fizyczna. W tym celu można skonsultować się z dietetykiem, który ustali jadłospis zgodny z zapotrzebowaniem naszego organizmu. Podstawa to plan i samozaparcie, niestety bez pracy nie osiągniemy wymarzonych efektów. Zielony jęczmień może być naszym sprzymierzeńcem podczas odchudzania, przy czym nie wolno zapominać, że żaden produkt stosowany w nadmiarze nie będzie dobrze wpływał na nasz organizm oraz ogólne samopoczucie.

0Shares

Dodaj komentarz