porcjapiekna.pl

opinie porady efekty
cellulit

Cellulit – czym jest i jak mu przeciwdziałać?

Cellulit to prawdziwa udręka. Chociaż tworzy się w miejscach raczej rzadko wystawianych na widok publiczny, to i tak potrafi efektywnie zepsuć zadowolenie ze swojego wyglądu. Problem cellulitu dotyczy prawie że wszystkich dziewczyn i {jest niełatwy|nie jest łatwy} do rozwiązania. Jakie są więc skuteczne metody na cellulit? Czy zmagania z pomarańczową skórką można wygrać, stosując tabletki na cellulit? A głównie – czym w ogóle jest cellulit i dlaczego tak często nęka kobiety?

Niszczyciel pięknego ciała

Skórka pomarańczowa, cellulit – to znane nazwy lipodystrofii. Lipodystrofia natomiast oznacza niewłaściwe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, współwystępujące ze zmianami tkanki podskórnej. Zaburzenie to pojawia się przede wszystkim u kobiet, przez obecność estrogenu w ich organizmach. To obecnie zbyt dużą ilość estrogenu posądza się o spowodowanie zjawiska cellulitu. Pokazać się on może już w okresie dojrzewania, lub niedługo po nim, a zwiększyć się w okresie ciąży i menopauzy. Objawy cellulitu są dobrze znajome większości kobiet i to one powodują, że jest to tak uciążliwe zaburzenie. Bo cellulit, choć nieszkodliwy i zazwyczaj bezbolesny, jest po prostu brzydki. Jego zauważalnym efektem jest zmiana obszaru skóry ud, bioder, brzucha, pośladków, a nawet ramion. Skóra zaatakowana cellulitem staje się pofałdowana i nierówna.

To aktualnie wygląd cellulitu jest głównym problemem. Nie da się ukryć, że zaatakowana nim skóra nie prezentuje się dobrze i daleko jej do ideału jędrności i gładkości. Ponadto, wiele kobiet zgłasza również dodatkowe objawy powiązane z występowaniem cellulitu, takie jak: uczucie nadmiernego napięcia kończyn dolnych, ciężkości, skurcze i mrowienia. Toteż od lat, nie tylko kosmetolodzy i badacze, ale też same kobiety, próbują znaleźć metody na to, jak się uwolnić od cellulitu. Wśród opracowanych dotychczas środków na cellulit, są zarówno masaże, diety, jak i specjalistyczne zabiegi, czy też tabletki na cellulit.

Dlaczego pojawia się cellulit?kolagen rybi w tabletkach

Cellulit dotyczy większości kobiet, ale nie wszystkich w tym samym momencie życia. Pewne kobiety mogą wszakże poszczycić się ciałem wolnym od pomarańczowej skórki. Co więcej, nawet już występujący cellulit da się zredukować, a nawet zupełnie zwalczyć. Aby to zyskać, ale też, by unikać tworzenia cellulitu, opłaca się poznać przyczyny jego wystąpienia.

Przyczyną o największym dla zjawiska lipodystrofii znaczeniu, zdają się być zaburzenia hormonalne. Podwyższona ilość estrogenu w kobiecym organizmie, wpływa na zwiększenie przepuszczalności naczyń krwionośnych i limfatycznych. Z tego powodu, przez ich ścianki przenika płyn fizjologiczny, który następnie odkłada się w przestrzeniach międzykomórkowych, tworząc obrzęki. Mikro krążenie w warstwie podskórnej zostaje utrudnione. W ten sposób dochodzi do powstania cellulitu.

Skłonność do tworzenia się cellulitu może być dziedziczona. Dokładniej rzecz ujmując, odziedziczyć można możliwość do tworzenia się żylaków, częstych obrzęków, czy wiotkiej struktury tkanki łącznej, a to są czynniki o niebagatelnym wpływie na wytwarzanie się cellulitu. Na cellulit, a konkretniej jego tworzenie się, wpływa też brak wystarczającej ilości aktywności fizycznej. Gdy praktykujemy siedzący tryb życia, procent masy mięśniowej groźnie zmniejsza się w stosunku do masy tkanki tłuszczowej, a stąd już tylko krok do cellulitu. Przy tym, mało się ruszając, tracimy stopniowo elastyczność naszych mięśni i ścięgien i zmniejszamy wydolność mięśni (zwłaszcza nóg), co zaburza odpływ żylny i wywołuje zwiększenie zastoju płynów w tkankach. W zupełności słusznie od razu nasuwa się wniosek, że jedną z odpowiedzi na pytanie, jak pozbyć się cellulitu, jest uprawianie sportu, lub chociażby prowadzenie bogatego w ruch trybu życia. Jeśli chodzi o metody na zwalczanie cellulitu, ten, obok rozwiązania, jakim są tabletki na cellulit, jest jednym z najefektywniejszych. Innym powodem tworzenia się cellulitu, może być niewłaściwa dieta. Pomarańczowa skórka, choć przydarza się nawet osobom bardzo szczupłym, zazwyczaj jednak tyczy się tych z lekką lub większą, nadwagą.

Najlepsze sposoby na cellulit

Jeśli chodzi o to, jak pozbyć się cellulitu, rozwiązań jest wiele. Niektóre należą do kategorii tak zwanych domowych sposobów i, choć ich skuteczności nie potwierdzają żadne profesjonalne badania, to wiele kobiet cieszy się rezultatami ich stosowania. Nie brakuje też udowodnionych wiedzą naukową propozycji na walkę z cellulitem, takich jak tabletki na cellulit, czy specjalistyczne zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych.

– Zabiegi na cellulit – cechują się dość dużą efektywnością w ograniczeniu cellulitu. Stosuje się do ich celu różnorodne technologie kosmetologiczne, takie jak impulsy laserowe, podczerwień, fale radiowe, fale ultradźwiękowe itp. Niektóre z nich wymagają znieczulenia. Są bezpieczne, ale mogą powodować pewne powikłania, takie jak: reakcje alergiczne, blizny, krwiaki, miejscowe infekcje, obrzęki.

– Masaż antycellulitowy – polewanie miejsc zmienionych cellulitem strumieniami naprzemiennie zimnej i gorącej wody, a potem masaż szorstką gąbką lub rękawicą do masażu (od kostek w górę). Takie prace mają na celu polepszenie krążenia, która wpłynie na redukcję cellulitu.

– Tabletki na cellulit – jako że cellulit to zmiana występująca nie na powierzchni skóry, ale pod nią, rozważając różne działania, mające na celu jej usunięcie, należy wziąć pod uwagę też działanie od środka organizmu. Do tego celu będą najlepsze tabletki na cellulit. Ich stosowanie wpłynie na polepszenie mikro krążenia, wzmocnienie naczyń krwionośnych oraz zablokowanie niebezpiecznych procesów, skutkujących pojawieniem się cellulitu. Ale tabletki na cellulit wspomogą także proces odchudzania, co również nie jest bez znaczenia dla skóry bez cellulitu.

– Domowe sposoby na cellulit – uwzględnia się do nich np. peeling z soli kuchennej z dodatkiem oliwy, lub peeling ze zmielonej kawy, oraz nacieranie skóry cytryną i zawijanie jej w folię spożywczą.

– Dieta – stosując dietę na cellulit, głównie trzeba się starać o zredukowanie tkanki tłuszczowej. Należy zatem ograniczyć liczbę spożywanych kalorii, jeść mniej produktów węglowodanowych, stale sięgać po warzywa. Pomocne jest też picie dużych ilości wody (jak też zielonej i czerwonej herbaty).

– Sport – ćwiczenia fizyczne nie tylko pomagają schudnąć, ale też w naturalny sposób ujędrniają skórę. Dzięki aktywności fizycznej, polepsza się krążenie w żyłach, co również ma wpływ na redukcję cellulitu i zapobieganie jego powstawaniu.

https://noblehealth.pl/produkt/get-slim-cellulite