porcjapiekna.pl

opinie porady efekty
kolagen do picia

Dlaczego rybi kolagen jest najlepszy?

Produkty z kolagenem biją ostatnimi czasy rekordy popularności. Stosują je gwiazdy, rekomendują specjaliści. W sklepach znajdujemy kolagen do picia, tabletki z kolagenem i kosmetyki z kolagenem.

Jednak badania ukazują, że nie każde produkty charakteryzują się jednakową skutecznością. Jeżeli zastanawiasz się, jaki wybrać kolagen, podpowiemy Ci!

Kolagen a budowa skóry
Nasza skóra w 75% zbudowana jest z białka o nazwie kolagen, który odpowiada za jej elastyczność. Jednak po 25 roku życia nasz organizm produkuje coraz mniej kolagenu. Co roku ilość jego w naszej skórze zmniejsza się o ok. 1.5%.
Za jego spadek odpowiadają też inne czynniki, m.in. zbyt intensywne opalanie. Niedobory te powinny zostać uzupełniany poprzez fibroblasty, nasze własne fabryki kolagenu będące w tkance łącznej. Jednak one również zaczyna z wiekiem pracować coraz wolniej. W konsekwencji, skóra starzeje się oraz traci jędrność. Jako iż praktyczne niemożliwe jest dostarczenie kolagenu w posiłkach, warto sięgnąć po suplement diety zawierające kolagen.

Rodzaje kolagenu
Preparaty kolagenowe dostępne na rynku mogą posiadać jeden z trzech rodzajów kolagenu: rybi, kolagen bydlęcy oraz kolagen wieprzowy. Dwa ostatnie rodzaje są najczęściej wykorzystywane przez producentów, gdyż są tanie oraz łatwo dostępne. Lecz nie charakteryzują się one wysoką skutecznością.

Kolagen rybi w tabletkach

Badania wskazują, iż najlepszy kolagen jest pozyskiwany z łusek ryb. Jest to powiązane z jego budową, która najbardziej przypomina nasz, ludzki kolagen. Więc jest tak dobrze przyswajanym i w szybkim tempie aktywuje fibroblasty, odpowiedzialne za produkcję kolagenu.

Kolagen rybi i jego wpływ na skórę
Chociaż poprawia on wygląd włosów oraz paznokci oraz doskonale radzi sobie z rozwiązywaniem problemów ze stawami, najczęściej mówi się o nim w kontekście jego wpływu na skórę. Eliksir młodość czy białko młodości to kolejne jego nazwy.
Oto jak działa:
– wygładza skórę oraz sprawia, że wygląda młodziej;
– pomaga skórze zachować odpowiedni stopień nawilżenia;
– zapobiega pojawiania się zmarszczek;
– wzmacnia elastyczność skóry.
Należy pamiętać, iż niezależnie od formy czy przeznaczenia produktu, tylko taki produkt, który zawiera kolagen morski może spełniać obietnice producenta!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *