porcjapiekna.pl

opinie porady efekty
aminokwasy na włosy

Jakie witaminy na włosy wybrać? Czego potrzeba włosom

Piękne włosy to marzenie chyba każdej kobiety. Wszystkie pragniemy włosów lśniących, zdrowych, odpowiednio nawilżonych i najchętniej też takich, które zechcą się ładnie układać.

Zamiast tego, najczęściej przychodzi nam się borykać z szeregiem problemów dotyczących włosów. Czy ich rozwiązaniem może być biotyna na włosy?

Traktować włosy dobrze – czyli jak?

Kondycja włosów bardzo często jest odzwierciedleniem tego, jak je traktujemy. A traktujemy je… cóż, zwykle niestety nie najlepiej. Włosy nie przepadają za wysokimi temperaturami, a takie właśnie serwujemy im, używając suszarki, lokówki czy prostownicy. Czujemy się usprawiedliwione, bo kto znajduje dziś czas na oczekiwanie aż włosy samoistnie wyschną lub na zaplatanie wilgotnych pasm na wałkach albo papilotach? Nie zmienia to jednak faktu, że na naszym pośpiechu cierpi wygląd i zdrowie naszych włosów. Nie pomaga też częste farbowanie, latem szkodliwy wpływ wywiera na włosy słońce, zimą – niskie temperatury.

Witaminy na włosy

Czynników wpływających negatywnie na formę włosów jest zatem bardzo wiele, a wyeliminowanie ich wszystkich wydaje się być, jeśli nie niemożliwe, to z całą pewnością bardzo trudne. Nie przestaniemy przecież włosów suszyć, układać, a już na pewno nie zamkniemy się w czterech ścianach, aby uniknąć szkodliwego wpływu czynników atmosferycznych. Jak zatem sobie pomóc? Pomysłów jest kilka, a jednym z nich jest sięgnięcie po witaminy na włosy. Innym – drastyczne cięcie, ale tego wielbicielki długich pasm spływających na ramiona i plecy raczej wolałyby uniknąć…

Kuracja witaminowa włosów

Włosy, tak samo zresztą jak skóra i paznokcie, potrzebują witamin, aby zachować zdrowie i piękny wygląd. Wszelkie próby ratowania włosów za pomocą specjalistycznych szamponów, balsamów, masek i olejków spełzną na niczym, jeśli włosy nie będą wzmacniane od wewnątrz. Sposobem na takie działanie jest doustne przyjmowanie odpowiednich witamin. Rodzi się oczywiście pytanie: jakie witaminy na włosy wybrać, jakie będą najodpowiedniejsze? Na szczęście nie musimy się już nad tym zastanawiać i samodzielnie komponować zestawu przyjmowanych przez nas witamin, bowiem na rynku dostępne są gotowe produkty. Odpowiednio przygotowane suplementy witaminowe dla zdrowych i lśniących włosów, występują nie tylko pod postacią tradycyjnych kapsułek czy tabletek, ale też jako smaczne misie na zdrowe włosy. Jeśli chodzi o witaminy na włosy ranking wygrywa biotyna. Wybierając dla siebie zestaw witamin, warto sprawdzić, czy w składzie figuruje ta właśnie substancja. Jeśli chodzi o pielęgnację włosów, ciężko o bardziej odpowiedni składnik.

Biotyna – ratunek dla zniszczonych włosów

Nazywana inaczej witaminą H, jak i witaminą B7, biotyna jest organicznym związkiem chemicznym. Ta witamina z grupy B pełni ważną rolę dla zachowania zdrowej skóry, włosów i paznokci. I, jak każda witamina, jest niezbędna do w pełni prawidłowego funkcjonowania organizmu Na co dzień raczej rzadko zastanawiamy się nad jej działaniem, po prostu go nie zauważając. Nie da się jednak nie zauważyć efektów niedoboru biotyny. Należą do nich zmiany skórne, takie jak na przykład wysypki, podrażnienia i przesuszenia i stany zapalne. Do tego dochodzić może zwiększone wypadanie włosów i znaczne osłabienie płytki paznokcia, która pozbawiona dobroczynnego wpływu biotyny, staje się cienka i łamliwa. Do objawów niedoboru biotyny należy też podwyższenie cholesterolu we krwi. Może pojawić się mrowienie mięśni, a także poczucie ogólnego zmęczenia i senność.

Biotyna pełni więc zaskakująco ważną funkcję w organizmie. Nie jest tylko witaminą odpowiedzialną za urodę. Zresztą wypadające włosy, łamiące się przy każdej czynności paznokcie, czy zmiany i stany zapalne skóry stanowią problem natury nie tylko estetycznej, ale też po prostu zdrowotnej, któremu bez wątpienia warto zapobiegać. Witamina B7 wprawdzie odnawia się w sposób naturalny w organizmie, jednakże istnieje wiele czynników, które mogą zaburzyć ten proces. Należy do nich przyjmowanie antybiotyków, spożywanie alkoholu, jak również niewłaściwa dieta. Nie istnieje natomiast groźba przedawkowania biotyny. Nawet przyjęcie dużej jej ilości nie wywołuje negatywnych skutków dla organizmu.

Suplementacja biotyną może przynieść wiele pozytywnych skutków dla całego ciała. Ponad wszystko, przyjmując biotynę, możemy mieć pewność, że unikniemy przykrych skutków jej niedoboru. Dodatkowo witamina H zapewni zdrowie skórze. W jaki sposób jednak działa biotyna na włosy? Włosy pod wpływem dostarczania im odpowiednich dawek witaminy B7, stają się gęstsze, mocniejsze, a dzięki blaskowi wyglądają na zdrowsze – i takie też są. Włosy poddane kuracji biotyną zyskują też większą odporność na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak słońce, mróz, czy stosowanie suszarki, prostownicy lub lokówki.

Misie na zdrowe włosy, czyli zdrowie włosów zamknięte w… żelkach

Hasła takie jak suplementy diety czy witaminy, wywołują automatyczne skojarzenia z aptecznymi półkami, i kolorowymi tabletkami zamkniętymi w szeleszczących blistrach. Przyjmowanie tak rozumianych suplementów i witamin, to de facto nic innego jak połykanie tabletek. Czyli czynność, która nie należy do najprzyjemniejszych i o której w dodatku łatwo zapomnieć. Kto jednak powiedział, że witaminy produkowane być muszą wyłącznie pod postacią tabletek? Ktokolwiek to był, zdecydowanie nie miał racji. Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby kompilację najważniejszych dla zdrowia i pięknego wyglądu włosów składników zamknąć w smacznym żelku haircarepanda.pl Dostępne od niedawna w sklepach misie na zdrowe włosy to unikalne zestawienie witamin i minerałów, do których należą: cynk, selen, miedź, witamina A, witamina E, niacyna i oczywiście nieodzowna dla dobrej kondycji skóry, paznokci i włosów – biotyna.

Osłabione, suche i zniszczone włosy – nie musi tak być!

Często nie traktujemy swoich włosów do końca poważnie. Oczywiście chciałybyśmy, żeby olśniewały blaskiem, ale nic nie robimy, gdy stan rzeczywisty odbiega od tej wizji. Godzimy się na to, żeby wyglądały niezbyt korzystnie, staramy się nie przywiązywać do nich uwagi, związujemy gumką lub w końcu ścinamy na krótko, aby zapomnieć o wszelkich związanych z nimi problemach. „No cóż, to tylko włosy” – myślimy sobie. Nie jest to do końca prawdą. Stan włosów jest poniekąd wyznacznikiem tego, jak czuje się cały nasz organizm. Jeśli kondycja włosów woła o nożyczki, może się okazać, że za chwilę pojawią się też kłopoty na przykład ze skórą. O zdrowie włosów warto więc zatroszczyć się nie tylko dla poprawienia swojego wyglądu.