porcjapiekna.pl

opinie porady efekty
kolagen do picia

Kolagen rybi w proszku? Kiedy warto po niego sięgnąć

O kolagenie ostatnio wiele się słyszy i czyta. Kosmetyki i preparaty opierające swoje działanie na dobroczynnych właściwościach kolagenu, coraz częściej możemy dostrzec na półkach drogerii i aptek.

Po kolagen w różnej formie, na przykład suplementu diety, jakim jest kolagen w proszku, sięga coraz więcej kobiet. Wiele z nich, w tym celebrytki i blogerki, jest zadowolonych z efektów jego stosowania i chętnie poleca go na swoich profilach społecznościowych i blogach. Czym więc jest jeden z najpopularniejszych suplementów ostatnich czasów i dla kogo jest przeznaczony?

Kolagen – co to takiego?

Kolagen jest białkiem, występującym naturalnie w organizmie ludzkim, jak i w wielu innych organizmach żywych. Nagromadzony jest przede wszystkim w skórze człowieka, a ze względu na swoje specyficzne właściwości, decyduje o jej sprężystości, jędrności, jak też o jej młodym i zdrowym wyglądzie. Jak zapewne nietrudno się domyślić, o wiele więcej kolagenu występuje w ciałach ludzi młodych. Jest to związane ze zdolnością organizmu do wytwarzania tej cennej dla jego funkcjonowania i wyglądu substancji. Niestety, kolagen w organizmie zużywa się, a możliwości jego naturalnego odnawiania, z wiekiem stają się coraz mniejsze. To z ubytków kolagenu wynika pojawianie się zmarszczek i wiotczenie skóry.

Procesy starzenia się organizmu są niestety nieuniknione. Na chwilę obecną nie istnieje lek, który pozwoliłby nam zatrzymać młodość na zawsze. Na szczęście naukowcy nie próżnują i, dzięki ich pracy, pojawiają się coraz to nowe sposoby na opóźnienie niektórych przykrych efektów starzenia się. Po pierwsze, dzięki wielu publikacjom popularnonaukowym, nie jest już dla nikogo tajemnicą, że dla zachowania zdrowego i młodego wyglądu na dłużej, kluczowe jest ogólnie rozumiane dbanie o swój organizm.

Odpowiednia ilość snu, zbilansowana dieta, włączenie do stylu życia regularnej aktywności fizycznej, unikanie używek i redukowanie stresu – wszystkie te czynniki mają niebanalny wpływ na to, jak się czujemy, jak funkcjonujemy i w bardzo dużej mierze również na to, jak wyglądamy. Skoro jednak, już wiele lat temu, udało się wyróżnić kolagen, jako białko, którego brak powoduje uwidacznianie procesów starzenia się, naturalną konsekwencją tego odkrycia było pojawienie się na rynku preparatów zawierających tę wartościową, pozwalającą dłużej cieszyć się młodością, proteinę.

Suplementacja kolagenem

Z dbaniem o skórę kojarzy nam się najczęściej używanie odpowiednich kosmetyków do jej pielęgnacji, takich jak kremy, balsamy, czy serum. Zewnętrzna troska o kondycję skóry oczywiście jest bardzo ważna, dlatego kosmetyki zawierające kolagen zawsze będą właściwym wyborem. Nic nie zastąpi jednak dbania o zdrowie skóry od wewnątrz. Dla stanu naszej skóry olbrzymie znaczenie ma tryb życia, jaki prowadzimy.

Zdrowe odżywianie się, uprawianie sportu, picie dużych ilości wody – to wszystko pozytywnie wpłynie nie tylko na nasze zdrowie i samopoczucie. Za dobre traktowanie, nasze ciało odwdzięczy się nam również pięknym i promiennym wyglądem. Jednak żadna dieta, ani żadne ćwiczenia fizyczne nie pobudzą organizmu do wytwarzania takich samych ilości kolagenu, jak we wczesnej młodości. Nie jest możliwe również przyjęcie odpowiedniej ilości potrzebnego nam kolagenu wraz ze zwykłym pożywieniem, ponieważ białko to nie występuje w większości produktów spożywczych.

Dla osób pragnących mimo to dostarczać swojej skórze kolagenu od wewnątrz, powstały suplementy diety, takie jak na przykład kolagen w proszku. Produkty, z którymi możemy się spotkać, poszukując suplementów z kolagenem, najczęściej zawierają jeden z trzech jego rodzajów: rybi, bydlęcy, lub wieprzowy. Rozmaite badania świadczą, że to kolagen rybi charakteryzuje się największą skutecznością i najlepszymi efektami działania. Ten typ kolagenu pozyskiwany jest z łusek ryb. Otrzymany z tego właśnie źródła kolagen, jest najbliższy proteinie, która w aż 75 procentach buduje naszą skórę.

Dlatego właśnie kolagen rybi w proszku jest najodpowiedniejszym rodzajem kolagenu do stosowania przez ludzi, najszybciej aktywuje fibroplasty, które pobudzają wytwarzanie kolagenu w tkankach skóry.
Spożywanie kolagenu w proszku jest nie tylko korzystne dla kondycji i zdrowia ludzkiej skóry, ale przede wszystkim bezpieczne dla organizmu, co potwierdzają liczne badania, jak i opinie wielu zadowolonych klientów. Kolagen rybi jest stuprocentowo naturalną substancją, pozyskiwaną z łusek ryb, jeśli więc używamy go zgodnie z zaleceniami producenta, nie musimy mieć żadnych powodów do obaw.

Inne działania kolagenu

Kolagen zawarty w suplementach diety, takich jak kolagen rybi w proszku, oddziałuje przede wszystkim na skórę. Głównie ze względu na tę właściwość jest produkowany i chętnie kupowany przez wiele osób, które pragną poprawić kondycję swojej skóry, lub po prostu o nią zadbać. Kolagen bowiem wygładza skórę, nie tylko na twarzy, ale i na całym ciele, pomaga jej utrzymać młody i zdrowy wygląd, wpływa na odpowiedni poziom nawilżenia skóry, wzmacnia jej elastyczność i zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Jednak na tym nie kończy się szeroki wachlarz możliwości tego nowoczesnego składnika. Obok ochrony skóry przed starzeniem, kolagen rybi skutkuje także wzmocnieniem i poprawą wyglądu włosów i paznokci. Jednak i to wciąż nie wyczerpuje jego zróżnicowanych właściwości. Kolagen w ciele człowieka odgrywa niemałą rolę również w prawidłowym funkcjonowaniu układu kostnego i stawów. Odpowiedni poziom kolagenu w organizmie jest więc niezbędny do zachowania pełnej sprawności ruchowej.

Kto powinien sięgnąć po kolagen w proszku?

Kolagen w proszku polecany jest wszystkim osobom, którym zależy na odpowiedniej pielęgnacji swojej skóry. Nie ma żadnych medycznych przeciwwskazań do stosowania preparatu, jakim jest kolagen rybi, dlatego też, bez obaw o negatywny wpływ na zdrowie, przyjmować go może każdy. Jest to produkt w pełni naturalny i bezpieczny. Ze względu na niewygórowaną cenę, kolagen rybi w proszku nie stanowi produktu z tak zwanej wyższej półki, ale jest dostępny dla każdego, kto pragnie wypróbować na sobie słynne efekty kuracji kolagenowej.

Po suplementację kolagenem powinny sięgnąć zwłaszcza osoby, dla których nie jest obojętne dbanie o zdrowie i wygląd. Stosowanie kolagenu jest świetnym uzupełnieniem zdrowego stylu życia, opartego na zbilansowanej diecie i korzystaniu z dobrodziejstw aktywności fizycznej.