porcjapiekna.pl

opinie porady efekty
kolagen rybi w tabletkach

Kolagen rybi w tabletkach – po co skórze kolagen?

Wertując listy składników, podane na opakowaniach kosmetyków do pielęgnacji skóry, coraz częściej natrafić możemy wśród nich na kolagen.

Stosowaniem kolagenu w swoich produktach szczyci się w reklamach wielu producentów. Jednocześnie internet zalewa fala relacji i opinii na temat stosowania suplementów, takich jak kolagen rybi w tabletkach dla poprawy zdrowia i wyglądu skóry, włosów i paznokci. Czy rzeczywiście kolagen powinien być uważany za tak bardzo potrzebny skórze pierwiastek piękna?

Skąd pomysł na wykorzystanie kolagenu do pielęgnacji urody?

Minęły już czasy, gdy jedynym dostępnym kremem był ten w niebieskim słoiczku, a kobiety używały go bez względu na to, jaki typ cery reprezentowały. Nakładały go na noc i na dzień, na twarz, ale i na spierzchnięte dłonie. Bo alternatywą było nie używanie kremu w ogóle. Obecnie z dostępem do zróżnicowanych kosmetyków nie ma żadnego problemu. Istnieją dermokosmetyki do cery suchej, tłustej, mieszanej, linie kosmetyczne o działaniu nawilżającym, wzmacniającym, rozświetlającym…Długo by wymieniać. Cel działania specyfików do pielęgnacji skóry jest zawsze ten sam – mają sprawiać, że skóra będzie odpowiednio nawilżona, sprężysta, a przy tym będzie ładnie wyglądać. Producenci prześcigają się więc w opracowywaniu takich formuł, które będą te efekty nie tylko obiecywać, ale też rzeczywiście zapewniać.

Kolagen rybi w tabletkach

Od kilku lat od kosmetyków oczekujemy jednak czegoś więcej. Już nie tylko mają one pielęgnować skórę, ale też opóźniać procesy jej starzenia. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi właśnie kolagen. Jego właściwości, związane z pomocą w utrzymaniu młodego wyglądu skóry, powodują, że jest on od pewnego czasu tak popularnym składnikiem wielu kosmetyków.

Niech żyje młodość

Starzenie się jest naturalnym procesem, dotykającym wszystkich organizmów żywych. Fakt, że jest to proces naturalny, nie oznacza niestety, że również przyjemny. Starzejące się ciało, to ciało, które traci swoją młodzieńczą zwinność, żywotność, blask i energię. Upływ lat na każdym odciska swoje piętno i jest czymś, czego nie da się uniknąć. Tym, co jednak da się zrobić, jest zniwelowanie, powstrzymanie lub choćby opóźnienie pewnych objawów związanych ze starzeniem się. Jednym z czynników, odgrywających w tym działaniu ważną rolę jest właśnie kolagen, zarówno ten zawarty w kosmetykach, jak i kolagen w tabletkach.

W dzisiejszych czasach obserwujemy bez wątpienia coś, co nazwać można kultem młodości. Bywa on krytykowany przez różne autorytety, jednak nie da się ukryć, że młodość to nie tylko synonim piękna, ale też zdrowia, sprawności i siły. A o ile dążenie do piękna bywa uznawane za próżność, o tyle nikt nie poddaje w wątpliwość słuszności dążenia do zachowania zdrowia i sprawności. W nurcie starań o jak najdłuższe zachowanie młodości chodzi przecież o to wszystko razem wzięte. Zdrowie i energia fizyczna przekładają się na dobry wygląd. Kto czuje się młodo, będzie też młodo wyglądał. A nie ma nic złego w pragnieniu pozostania młodym tak długo, jak to tylko możliwe.

Na szczęście wzrasta w społeczeństwie świadomość, jak należy dbać o własne ciało, by zachować je w dobrym zdrowiu i kondycji, pomimo upływu lat. Coraz więcej osób interesuje się dietetyką i zwraca uwagę na to, co kładzie na talerz swój i swoich bliskich. Karnety do siłowni i klubów fitness sprzedają się nie tylko na początku stycznia, na fali noworocznych postanowień. W internecie modne jest prezentowanie sportowych metamorfoz. Odpowiednia dieta, dawka ruchu, ale też odpoczynku, to filary zdrowia i dobrego wyglądu. Kolejnym jest dostarczanie organizmowi tego, czego z wiekiem zaczyna mu brakować, czyli suplementacja kolagenem. Używany do tego kolagen rybi już w kilka tygodni po rozpoczęciu kuracji przynosi pożądane efekty, wspomagając wieloaspektowe dbanie o ciało.

Kolagen – recepta na młodość

Kolagen jest białkiem, które każdy z nas ma w swoim organizmie. Stanowi w ogromnej mierze budulec ludzkiej skóry i jest odpowiedzialny za jej elastyczność i sprężystość. Jako tak ważna część tkanek skórnych, kolagen odnawia się w organizmie w sposób naturalny. Niestety, odnowa ta przebiega w wystarczającym stopniu tylko do pewnego momentu. Za moment ten można uznać pojawienie się pierwszych, nawet niewielkich zmarszczek. Ich zaobserwowanie oznacza, że organizm przestał nadążać z produkcją kolagenu i obecnie więcej zużywa go, niż wytwarza.

Na szczęście nie jest to proces, w który nie da się ingerować. Braki kolagenu w organizmie można uzupełniać. Proteina, jaką jest kolagen, nie występuje jednak w większości produktów, które spożywamy. Aby zatem dostarczyć sobie optymalnej ilości kolagenu, warto sięgnąć po specyfik go zawierający. Kolagen w tabletkach wytwarzany jest z kolagenu pochodzenia odzwierzęcego. Liczne badania dowodzą, że najlepszym i najskuteczniejszym działaniem wykazuje się kolagen rybi. Zewnętrzna troska o skórę, dbałość o dobór odpowiednich dla danego typu cery i skóry kosmetyków, wybieranie tych o naturalnych składnikach, regularne zabiegi kosmetyczne – wszystko to jest jak najbardziej ważne dla zdrowia, kondycji i wyglądu skóry. Z wiekiem może jednak okazać się niewystarczające.

Kuracja kolagenowa, oparta na przyjmowaniu odpowiednich suplementów, daje skórze szansę na opóźnienie procesów starzenia się. Skóra, która otrzymuje wystarczającą dawkę kolagenu jest sprężysta, napięta, a przy tym nawilżona, promienna i po prostu zdrowa. Dostarczanie tego potrzebnego składnika wyłącznie od zewnątrz, a więc poprzez kremy i balsamy, to jednak tylko uzupełnienie tego, co dzieje się w środku organizmu. A to tam, wewnątrz, kolagen potrzebny jest najbardziej.

Kolagen rybi, pojawiający się najczęściej w składzie suplementów kolagenowych, pozyskiwany jest z łusek ryb słodkowodnych. Producenci wiodących suplementów wybierają ten właśnie rodzaj kolagenu, gdyż, bardziej od na przykład bydlęcego, jest on zbliżony do kolagenu naturalnie występującego w ludzkim organizmie. Może więc z powodzeniem uzupełniać ubytki tego białka, pojawiające się z upływem lat.