porcjapiekna.pl

opinie porady efekty

Kurkumina – źródło długowieczności

Kurkuma jest wieloletnią rośliną z rodziny imbirowatych rosnącą w Azji południowej. Wyróżnia się ona bardzo silnym smakiem a także zapachem. Działanie lecznicze kurkumy znane było przez Hindusów już od bardzo dawna. Kurkuma występująca również pod nazwą szafran indyjski – dodaje smaku, kolorytu potrawy i leczy. Kurkuma jest oprócz tego jedną z najlepiej zbadanych roślin, która wspiera nasze zdrowie.

Atrybuty kurkuminy związanie są z przeciwdziałaniem chorób  serca, nowotworom, chorobie Alzheimera. U tych, którzy jedli kurkuminę, zanotowano aż o 65 proc. mniejsze ryzyko wystąpienia ataku serca. Jak widać to prawdziwy eliksir długowieczności, który opóźnia starzenie się organizmu. Skutecznie usuwa wolne rodniki poprzez bezpośrednie blokowanie ich funkcjonowania. Potrafi również usuwać rodniki hydroksylowe, które postrzegane są za najbardziej reaktywne ze wszystkich wolnych rodników. Ponad to kurkumina pobudza aktywność własnych mechanizmów antyoksydacyjnych.kurkuma-i-piperyna

Kurkumina to fascynująca substancja, która korzystnie wpływa na kości, stawy, spowalnia starzenie się naczyń w mózgu, przyczynia się do prawidłowego działania chrząstki stawowej, korzystnie wpływa na trawienie oraz wątrobę. Jej systematyczne stosowanie wpływa na zmniejszenie różnych objawów związanych z chorobami stawów oraz stanów zapalnych, w tym także reumatoidalnego zapalenia stawów. Oprócz tego obniża wysokoć cholesterolu. Efektywnie opóźnia lub nawet zapobiega wielu chorobom, które wiążą się ze zmniejszoną wraz z wiekiem aktywnością mózgu. Poprawia pamięć, a oprócz tego przyczynia się do zwiększenia zdolności przyswajania nowej wiedzy. Dobrze wiedzieć też, iż kurkumina jest 8 razy silniejsza od witaminy E i C.

Kurkumina obecna w kurkumie systematyzuje pracę komórek poprzez osadzanie się w błonach komórkowych. Z kurkumy wytwarzany jest BCM-95. To stuprocentowy czysty ekstrakt z kurkumy. Kurkumina funkcjonuje na poziomie molekularnym blokując działanie białka, które przykłada się do powstawania nowotworów. Poprzez połączenie kurkuminy i olejku eterycznego z kurkumy zwiększyło się 6-8 razy działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne i antynowotworowe. Dzięki kurkuminie komórki nowotworowe są nieporównywalnie wrażliwsze na działanie chemioterapii przez co umożliwiają podawanie choremu niższych dawek leków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *