porcjapiekna.pl

opinie porady efekty
witamina d3

Witamina D3, K2 czy dwa w jednym?

W okresie jesienno-zimowym powinno się zatroszczyć o odpowiednią suplementację stąd w szczególności polecamy witaminy z grupy D3.

Wpływ witaminy D3 na ludzki organizm jest ogromnie szeroki, dlatego powinno sie suplementować swoją dietę w okresie jesienno-zimowym tym środkiem. Witamina D3 występuje w różnych postaciach jak: tabletki rozpuszczalne w wodzie, kapsułki czy ampułki. Decydując się na suplementację D3 warto pamiętać, że jest to witamina rozpuszczalna w tłuszczach dlatego warto suplementować ją środkami, które mają szanse wchłonąć się do mechanizmu ludzkiego jak kapsułki tłuszczowe lub ampułki.witamina d3 k2

Wiele przeprowadzanych badań wskazuje, że witamina D3 wspomaga prawidłowe wchłanianie, wykorzystywanie oraz utrzymywanie odpowiedniego stężenia we krwi wapnia oraz fosforu. Odpowiednie stężenie D3 to również zdrowe kości i zęby, odpowiednie funkcjonowanie mięśni oraz działa wspomagająco na układ odpornościowy. Spory wpływ witaminy D3 to także prawidłowe działanie hormonu tarczycy.

Ciekawym środkiem jest połączenie witaminy D3 z K2 Mk7.

Kompleksowe działanie D3 z K2 wspomaga utrzymanie zdrowych kości oraz absorbcję wapnia do układu kostnego. Jak widać suplementacja witaminą D3 oraz K2 ma prawidłowy wpływ na ludzki organizm, a jego szerokie działanie połączone w jednym środku ułatwia zaopatrywanie odpowiedniej ilości obu witamin organizmowi.

Kość składa się z ponad 12 minerałów w tym z wapnia. Jednak nie stale wapń trafia aż do kości oraz może osadzać się na tętnicach powodując zwapnienie tętnic. By nie dopuścić do zagrożenia zwapnienia tętnic oraz osteoporozy zalecany jest kompleksowy środek jakim jest witamina D3 MK7 w postaci ampułek softgel. Rozszerzenie o witaminę K2 wspiera wchłanianie wapnia przez kości.

Zadbaj o zdrowy układ kostny i z witaminą D3 Mk7!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *